Poznejte více McKenzie metodu

záklon-1200x800.jpg

CO JE MCKENZIE METODA

McKenzie metoda® Mechanické Diagnostiky a Terapie® (MDT) je mezinárodně uznávaná metoda vyšetření a léčby bolesti páteře a periferních kloubů, vynalezená novozélandským fyzioterapeutem Robinem McKenziem. Celosvětově je hojně používána již více než 30 let.

MDT terapeuti jsou trénováni pro vyšetření a diagnostiku všech oblastí muskuloskeletálního systému. Hodnocení dle MDT je tedy vhodné u všech problémů páteře, periferních kloubů nebo svalů.

MDT je založena na filosofii vzdělání pacienta a jeho aktivního přístupu k terapii. Tento léčebný přístup je jednou z nejvíce vědecky podložených léčebných metod.

Klíčovým momentem je vstupní vyšetření – bezpečná a spolehlivá cesta k dosažení přesné diagnózy, na jejímž základě je stanoven přesný odpovídající léčebný plán. Nákladné zobrazovací vyšetření (magnetická resonance, RTG nebo CT) není často vůbec nutné. Certifikovaní MDT odborníci dokáží velmi rychle rozpoznat, zda bude tato metoda pro daného pacienta efektivní.

V pravém slova smyslu je MDT komplexním léčebným přístupem se spolehlivými principy a zásadami. Pokud je systém MDT správně pochopen a aplikován, může být velmi úspěšný.

 

JE MCKENZIE METODA® PRO MĚ VHODNÁ?

Jako pomůcka při zjišťování, zda můžete úspěšně léčit svá záda bez pomoci, Vám poslouží zodpovězení následujících otázek:

  1. Existuje během dne období, kdy nemáte bolesti? Dokonce i deset minut?
  2. Je bolest omezena na oblasti nad kolenem nebo nad loktem?
  3. Došlo u Vás k několika epizodám bolesti v dolní části zad nebo krční páteře během několika uplynulých měsíců nebo let?
  4. Cítíte se obvykle hůře během nebo ihned po dlouhodobějším předklonu nebo vyhrbení, jako např. při stlaní, vysávání, žehlení, zahradničení nebo betonování?
  5. Cítíte se obvykle hůře, když delší dobu sedíte nebo se zvedáte z polohy v sedě? Např. po sledování televize nebo práci na počítači?
  6. Je vaše bolest obvykle spojena s nějakou konkrétní aktivitou? Jinými slovy, pokud tuto konkrétní aktivitu nevykonáváte, jste pak bez bolesti?
  7. Cítíte se obvykle hůře při nečinnosti a lépe v pohybu?
  8. Je vám obvykle lépe při lehu na břiše? (Pokud to budete zkoušet, je možné, že v prvních několika minutách se budete cítit hůře, a poté bolest pomine. V takovém případě je odpověď na otázku ano.)
  9. Je Vám obvykle lépe při chůzi (platí pro dolní část zad)?

Pokud ve Vašich odpovědí převažuje ANO, můžete využít Mckenzie publikací dostupných na e-shopu webových stránek níže nebo také k prodeji u nás.

V opačném případě můžete využít služeb M.Grabcové, Cert. MDT.

zdroj textu: www.mckenzie.cz

Rehabilitace Grabcová

Jsme moderní soukromé pracoviště odborné fyzioterapie a rehabilitace. Najdete nás na poliklinice v Českém Krumlově a v Kaplici.

Český Krumlov

📞 776 334 407
Poliklinika Špičák
TGM 188

Kaplice

📞 731 181 041
Poliklinika Kaplice
ulice Gen.Fanty 25

Rehabilitace Grabcová 2018