VÍTEJTE V JÓGOVÉ KUCHYŇCE!


Jógová kuchyňka je místem, kde nakrmíte nejen své tělo, ale i mysl.

A čím?
Mantrami.
Dechovými technikami.
Fyzickou praxí, která je vedena vaším nádechem a výdechem.
Relaxací, při níž necháváte myšlenky volně plynout.

Na výběr je následující menu:

  • otevřená lekce – můžete přijít kdykoliv a lekci si třeba jen vyzkoušet
  • kurz pro uzavřenou skupinu – zde se naučíte, jak začít svou jógovou praxi sami doma

Z otevřených lekcí si můžete vybrat vedenou aštanga jógu (první série), jógovou terapii (cvičení v souladu s ročním obdobím a zpívání manter s indickými nástroji), vinjása jógu (jógové flow, z pozice do pozice se přechází plynule s dechem) nebo speciální jógu pro maminky s miminky.

Od podzimu běží kurz aštanga jógy a pro nejmenší i jóga pro děti.

Těší se na vás lektorky Mirka a VerčaRezervace

*po kliknutí na tlačítko „Rezervovat„ zde najdete aktuality k jednotlivým sekcím a možnost přihlášení do rezervačního systému

Skupinové lekce

Skupinové lekce jsou otevřené lekce pro každého, kdo má chuť si přijít zajógovat. Většinou cvičíme v počtu 10-20 lidí.

Platný rozvrh od září:

PO 17:00 – 18:30 jógový speciál (Mirka)
ST  19:00 – 20:00 jógové večery (Mirka)
PÁ 10:00 – 11:00 jóga pro maminky s dětmi (Mirka)

Pro více info si prosím klikněte na tlačítko REZERVOVAT – nejlépe na PC. Najdete zde i aktuální informace ke všem skupinovým lekcím a aktuální rozvrh, případně prostor pro dotazy.

Délka lekce: 60 – 100 minut

CENA
1 lekce150 – 230,- Kč

REZERVOVAT


Individuální lekce

V případě, že jste zdravotně omezeni, chcete zkusit jógu poprvé a naučit se ji nejlépe nebo jen preferujete soukromí a zaměření se opravdu na sebe, máte možnost individuální lekce.

Lekce jsou vhodné pro ty, kteří mají zdravotní potíže nebo omezení a jógu by chtěli využít jako formu LÉČBY (např. stavy po výhřezu ploténky, po zranění či potížích kolene, ramene, po porodu, v těhotenství, při depresích a úzkostných stavech aj.).

Soukromou lekci je možné domluvit kdykoliv podle časových možností učitele. Maximální počet studentů je 2 osoby na jednoho lektora.

Místo dle domluvy, možnost domácího prostředí.

Délka lekce:  75 min

CENA
1 lekce 1500,- Kč

REZERVOVAT


Jógové kurzy

V kurzech jógy se jedná o cvičení v uzavřené skupině, kdy je kapacita studentů omezena, většinou na 14 osob a nemění se. V nabídce je kurz Aštanga Vinjása jógy – 1. série, který je rozdělen do 12 lekcí po 2 hodinách.

Cena je jednotná a kolika lekcí se zúčastníte je jen na vás. První lekce je převážně teoretická, další lekce začínají vždy samostatnou praxí s korekcí lektora a v druhé části se zaměřujeme na popisování pozic případně jejich modifikací. Po absolvování celého kurzu budete schopni samostatné domácí praxe.

Více info po odkliknutí tlačítka rezervovat – vždy lepší na počítači. 😉

Délka lekce: 120 min

CENA
12 lekcí3000,- Kč

REZERVOVAT


Jóga pro děti – kurz

Jóga pro děti je uzavřený kurz 10 lekcí po 1 hodině v období jednoho pololetí školního roku.

Jedná se o skupinové cvičení jógy pro děti od 5 let, které jsou schopny cvičit samostatně bez rodičů, do 11 let, případně nevadí vyšší věk, pokud je zájem:)
Součástí lekcí jsou cviky s prvky jógy, fyzioterapie i psychoterapie/práce s emocemi, muzikoterapie, aromaterapie a relaxace.

Pro rezervování místa pro Vaše dítě se prosím zapište do tabulek pod tlačítkem REZERVOVAT – nejlépe na PC. 

Délka lekce: 60 minut


CENA
10 lekcí1200- 1500,- Kč
REZERVOVAT

Jógové pobyty

Kdo má chuť si jógování prodloužit i s pobýváním v přírodě, klidu a napojení se na sebe pár dní, ideální příležitost vyrazit na jógový pobyt.

Našimi oblíbenými lokalitami je meditační centrum Dvůr Sv. Máří, kde jsme již s lektorkou Ivou Novákovou z Písku několikrát pobytem provázely, ale také Penzion Frymburk, kde jsme si užívali vynikající rostlinnou stravu ala Mischa a božský výhled na Lipno z jógové shaly. Odkaz na tyto lokality najdete níže v sekci „Online svět“ a také pár fotek v článku 1. pobytu.

Další místa ale čekají na objevování. Přidáte se?

Pod tlačítkem rezervovat najdete aktuální plánovaný pobyt.


CENA
CENA podle lokality
REZERVOVAT

Speciální akce

Speciálními akcemi jsou myšleny různé workshopy či kakaové rituály, jógové brunche, které pro Vás kuchtíme v našem studiu. Nejčastějšími akcemi jsou kakaové rituály spojené s jógou, vykuřovacími technikami, otevřením srdce, meditací s mantrami a harmoniem… Prostě „spojení“ se s energií kruhu jako za starých časů, kdy napojení na sebe sama a přírodu bylo více přirozené než je tomu dnes. Přijďte s námi ochutnat magii, kterou v nás kakao probouzí…

Lze využít i možnost domluvy soukromé akce u Vás doma s lektorkou Mirkou.

Více info po odkliknutí tlačítka rezervovat – vždy lepší na počítači. 😉

Délka lekce: různá podle typu


CENA
cena dle typu akce
REZERVOVAT


Lektorky v Kuchyňce


Mirka Najbrtová

           Poprvé jsem se setkala s jógou při studiu fyzioterapie a popravdě krom závěrečné relaxace mě nijak neoslovila. Až r. 2011 v kalifornském studiu u San Francisca se mě jóga chytla a už mě nepustila. Po návratu z téměř 2letého seznamování s jógou v USA a následném úrazu kolene jsem se jí začala věnovat jako učitelka, a to roku 2013. Skloubení fyzioterapie a jogínského cvičení i učení mi dávalo hluboký smysl. Jóga stejně jako léčebný tělocvik pomáhá k fyzickému zdraví, avšak dává ještě mnohem více – psychickou pohodu, vyrovnanost, klid a pozitivní energii. Učí našemu tělu naslouchat a naší myslí ovládat to, jak se v těle cítíme.

Od vlastní praxe Bikram jógy, přes Kundaliny jógu (kurz v USA), Power jógu, Hot jógu, Jin jógu a Vinjásu jsem se dostala až k Aštanze, kterou jsem si nejvíce oblíbila a r. 2018 absolvovala učitelský trénink Aštangy Vinjásy 1. série v indickém GOA. S přibývajícími léty a zkušenostmi se ale mění i můj přístup k jógové praxi.

Od pravidelné dynamické praxe ustupuji a více se přikláním ke klidnějším stylům jógy, meditaci a jógové terapii. Zajímá mě ajurvéda, pranayamické techniky, zpěv manter, otužování a vůbec celkové vnímání sebe sama. S tím vším se můžete setkat na mých lekcích jógy, kde propojuji všechny své znalosti z fyzio i jogínského světa.  • Jogínské zkušenosti

2022-studuji  100h advanced YTT Yoga Therapy Foundation, Momentum Regeneration,  G.Niessen, K.Lehman, L.Königová, Praha

2021    3denní Workshop Jóga pro zdravá záda, Dr. Günter Niessen, Praha

2019    3denní Ashtanga workshop s Kino Macgregor, Praha

2019    1denní Workshop – Stojky na rukou, Jan Jirák, Praha

2018    200 h YTT Ashtanga Vinyasa Yoga, Goa, Indie

od 2016    učitelka jógy na vlastní pěst 🙂

2013-18    instruktorka jógy Squash Fitness Český Krumlov

2012         8týdenní online kurz Kundaliny Yoga, Anmol Mehta, USA

2011-12    První lekce jógy, vlastní praxe v YogaSource Palo Alto, USA

2009        Praxe jógy z pohledu fyzioterapie, Mgr. studium na FTVS UK

Verča Kalkušová

Jsem jógový nadšenec. Na kurzu Aštangy u Mirky N. jsem pochopila, že jóga nejsou jen krkolomné pozice a snaha vypadat v nich co nejlépe. Že jde o vnímání svého vlastního těla, naslouchání jeho potřebám, o přijímání pozitivních i negativních emocí, o chování k sobě i k druhým. Došlo mi, že jóga je životní styl.

Naplňuje mě denní praktikování jógy a zároveň živý kontakt s lidmi. Rozhodla jsem se tyto dvě radosti spojit, vždyť i samotné slovo jóga znamená spojení. 🙏 Proto jsem v roce 2021 absolvovala instruktorský kurz.

Na lekcích se mnou si pokaždé vyzkoušíte něco trochu jiného. Po zahřívacích pozicích se plynule přesuneme do dynamičtějších jógových „flow“, při kterých se možná i zapotíte, ale s vědomím toho, že na závěr vás čeká zasloužená savasana. Hodiny vycházejí z mé vlastní jógové praxe, ale také z aktuálního rozpoložení vás, jogínů.  • Jogínské zkušenosti

2023     5 h Úvod do záklonových pozic, Dalibor Štědronský, Praha

2022    10 h Umění jógového dotyku, Lucie Formanová, Praha

2022    3 h Inverzní pozice, Martina Korálová, Praha

2022    5 h Technika pozic, modifikace a asistence, Václav Krejčík, Praha

2021     150 h Instruktor jógy – trenér II. třídy se specializací na hatha jógu, Praha

2020    30 h Kurz Aštanga vinjása jógy 1. série, Mirka Najbrtová, Český Krumlov
AKTUÁLNÍ ROZVRH A MÍSTA LEKCÍ


PO

ÚT

ST

  • Jógové večery s Mirkou

    Inside Flow Jóga

ČT

  • JÓGA MAMINEK S DĚTMI

    Jóga po porodu s dětmi od 3.měs

NE


*K dispozici podložky, jógové bloky, pásky, bolstery, meditační polštáře, deky 🙂

Studio Jógová kuchyňka

Kaplická 435, Český Krumlov

Individuální lekce

U Trojice 35, Český Krumlov

Jóga je světlo, které když se jednou rozsvítí, nikdy nezhasne. Čím lépe praktikujete, tím jasnější je Váš plamen.

B.K.S. Iyengar


Online svět

aneb co a kdo mě inspiruje…


Odkazy na stránky a videa s jógou:

Články z jógové kuchyňky

aneb co se u nás děje…

V září 2021 proběhl náš první jógový pobyt se mnou a Ivčou Novákovou ve Dvoře Sv. Máří na Šumavě, který je prožitkovým relaxačním centrem a opravdu místem, kde se svět na chvíli zastaví. Pobytu se zúčastnilo i s námi celkem 21 jogínek, které vytvořily skvělou partu a atmosféru. Já a Iva jsme během pobytu provázely […]

Během covidové doby a lockdownu probíhaly lekce online živě. Moc děkuji všem, kteří se mě snažili v téhle nelehké době podpořit a cvičili se mnou. Kdo by měl stále zájem si lekce ze záznamu pustit, mám je k dispozici za drobný poplatek. 🙂 Namasté, Mirka

Z Indie k nám přichází, dýchání jí provází. Je to jóga cvičení, co nás umí proměnit. Ve věci i ve zvířátka, otvírá ke zdraví vrátka. Chceš být kočka, pes, či strom, potom řekni třikrát Óm .. Od měsíce dubna vždy v odpoledních hodinách jsme s mým malým synem Ondrou (3) rozjeli dětskou jógu.  Scházíme se […]

Rehabilitace Grabcová

Jsme moderní soukromé pracoviště odborné fyzioterapie a rehabilitace. Najdete nás na poliklinice v Českém Krumlově a v Kaplici.

Český Krumlov

📞 776 334 407
Poliklinika Špičák
TGM 188

Kaplice

📞 731 181 041
Poliklinika Kaplice
ulice Gen.Fanty 25

Rehabilitace Grabcová 2018